Pobierz aplikację FUN APP

z RBL.TV na żywo!

Impreza

Dwa koncerty Therion w Polsce


data: 2012-10-16


Szwedzka grupa Therion odwiedzi nasz kraj w październiku tego roku w ramach trasy "Flowers of Evil", świętując 25 lat na muzycznej scenie. Zespół właśnie oświadczył, że jesienna trasa będzie ostatnią trasą grupy, której członkowie mają zamiar skupić się na innych projektach. Ponadto muzycy chcą rozpocząć prace nad rock operą i przewidują, że zajmie im to kilka lat. Również nowy album Theriona "Les Fleurs Du Mal" mający się ukazać we wrześniu, zapowiadany jest jako ostatnie regularne wydawnictwo zespołu. Płyta dostępna będzie jedynie podczas trasy koncertowej i za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej grupy. 

 
Założyciel zespołu Christofer Johnsson oświadczył również, że podczas każdego ich show w ramach zbliżającej się trasy będzie spędzał kilka godzin na podpisywaniu płyt, pozowaniu do pamiątkowych fotografii i pogawędkach z fanami. 
 
Zapraszamy na koncerty grupy Therion! Będzie to ostatnia możliwość, żeby usłyszeć zespół na żywo zanim znowu zdecydują się wrócić do koncertowania i nagrywania.
 



THERION
+ Antalgia
+ Elyose
 
15.10.2012, Kraków, Klub Studio
16.10.2012, Warszawa, Klub Stodoła
 
Początek koncertów o godzinie 20.00
Otwarcie bram o godzinie 19.00
 
Ceny biletów:
Kraków - 85zł / 95zł
Warszawa 90zł / 100zł
 
Bilety w sprzedaży na:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl 

 
Więcej informacji na stronie: www.metalmind.com.pl Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 32/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 32/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

 


O zespole:
Therion to szwedzka grupa załozona w 1987r. przez Christophera Johnssona. Zespół zaczął funkcjonować pod nazwą Blitzkrieg, następnie jako Megatherion, a rok później przyjął obecna nazwę. Debiutancki album „Off Darkness” ukazał się w 1991 roku. Z początku dali się poznać jako twórcza death metalowa formacja, m.in. wydając w 1992 roku album „Beyond Sanctorum”. Zaczęto ich zaliczać do awangardowych grup, docenianych przez silną awangardową publiczność. Na trzeciej płycie „Symphony Massem: Ho Drakon Ho Megas” (1993) i czwartej zatytułowanej „Leppaca Kliffoth” (1995) nadszedł czas na liczne eksperymenty i zmianę składu zespołu. Jako trzon do dziś pozostał jedynie Christopher, autor większości tekstów.

Późniejsze dokonania łączą w sobie elementy muzyki klasycznej i opery wraz z szeroko pojętym nurtem metalowym, z wpływami heavy metalu i progresywnego rocka. W 1996 roku ukazuje się ich piąty krążek, "Theli", który okazał się przełomowy w ich karierze. Styl Therion zaczęto określać jako symphonic opera metal, gdzie można odnaleźć progresywnego rocka lat 70-tych, heavy metal lat 80-tych, muzykę orientalną i wiele innych motywów. 

Album "Vovin", który ukazał się pod szyldem Theriona, faktycznie był solowym albumem Christofera. Był to dotychczas najlepiej sprzedający się krążek formacji, który rozszedł się w Europie w nakładzie 125 000 egzemplarzy. Nagrania "Deggial" oraz "Secret of the runes" są przykładem na genialne połączenie chwytliwego metalu oraz muzyki klasycznej i operowej. 

Do 2004 r. zespół zgromadził nowy materiał liczący 55 piosenek. Ze względu na to, że taki materiał wystarczył na trzy studyjne albumy, zespół zdecydował wydać podwójny album, a pozostałe utwory umieścić później na ostatnim albumie trylogii. "Lemuria/Sirius B" to najbardziej monumentalne dzieło zespołu Therion - oprócz klasycznych (gitara, bas, perkusja) użyto takich instrumentów jak bałałajka, mandolina czy domra. Nagrań dokonano z praską orkiestrą, fortepianem, klawikordem, wykorzystano solowe partie operowe i 32 osobowego chóru. Muzykę prawdziwych kościelnych organów nagrano w najstarszym kościele w Kopenhadze. W sumie, w przygotowaniu wydanego w 2004 r. podwójnego albumu "Lemuria/Sirius B" brało udział 171 muzyków, a nagrania trwały 9 miesięcy. 

Therion uznawany jest za zespół, który przyczynił się do tego, że w latach 90-tych zaczęły pojawiać się coraz liczniej zespoły symfoniczne z wokalistkami, wykorzystujące orkiestrowe popisy podczas swoich nagrań. Na scenie Christofer Johnson to prawdziwy żywioł, a polska publiczność niezmiennie przyjmuje ich prawdziwie entuzjastycznie.

Therion ma na swoim koncie 14 albumów studyjnych, albumy koncertowe oraz kompilacje.
 
Ocena: 0 0

Polecamy

Komentarze

Dodaj komentarz

Musisz się zalogować aby dodawać komentarze.

Zaakceptuj Politykę Prywatności naszej strony